PRANEŠĖJAI

Į konferencijos plenarinę sesiją kviečiami du tarptautinėje sociologų bendruomenėje gerai žinomi mokslininkai, tyrinėjantys mokslo sociologijos problemas – prof. Robert Evans ir dr. Filip Vostal.

Professor Robert Evans
Robert Evans. Why Experts Still Matter: The Value of Scientific Values in a Post-Truth World
Prof. Roberto Evanso (Cardiff University) domėjimosi sritis yra ekspertinio žinojimo prielaidos ir prigimtis. Jis priklauso „trečios mokslo studijų bangos“ atstovams ir pradininkams, yra paskelbęs nemažai publikacijų apie mokslo normatyvumą, mokslo politines implikacijas ir mokslo recepciją visuomenėje. Jo žymiausi tekstai (parašyti kartu su ilgamečiu kolega Harry Collins) – ‘The Third Wave of Science Studies: Studies of Expertise and Experience’ (2002), Rethinking Expertise (2007) ir Why Democracies Need Science (2017).
Plačiau apie prof. R. Evans: http://www.cardiff.ac.uk/people/view/38064-evans-robert

prednaska-filip-vostal-5
Filip Vostal. Venture Academics
Dr. Filipas Vostalas (Čekijos mokslų akademijos Mokslo, technologijų ir visuomenės studijų centras) tyrinėja gana naują mokslo sociologijos sritį – socialines laiko struktūras akademinėse institucijose, kaip jos struktūruoja mokslinio žinojimo atsiradimą ir vertę. Daktaro disertaciją jis apgynė Bristolio universitete 2013 m. Jo knygoje Accelerating Academia: The Changing Structure of Academic Time (2016) pristatoma greitos ir lėtos sociologijos teorija, parodanti akademinių institucijų subordinaciją sisteminiams kapitalizmo principams. 2015 m. kartu su kolegomis iš Warwicko ir Leideno universitetų subūrė mokslininkų tinklą Accelerated Accademy, kuris tyrinėja mokslo ir studijų vertinimus, vertinimo politiką ir mokslininkų darbo sąlygas.
Plačiau apie dr. F.Vostal: http://stss.flu.cas.cz/en/vostal/filip-vostal-en